Dzień Matki – 26 maja

Dzień Matki – 26 maja

Dzisiaj świętujemy szczególny dzień! Jeden z ważniejszych w roku – to święto naszych MAM!! Są one dla nas najważniejszymi kobietami, które towarzyszą nam od pierwszego dnia naszego życia. Każda z nich jest szczególna i ma swoje cudowne cechy.

A teraz trochę ciekawej historii o Dniu Matki.

Już w czasach starożytnych czczono matki – boginie. Po pojawieniu się chrześcijaństwa zaniechano te obchody by powrócić do nich wiele wieków później w Anglii, gdzie obchodzono „Niedzielę u matki”. Już wtedy do tradycji należało składanie matce podarunków – kwiatów i słodyczy. W USA obchodzono Dni Matczynej Pracy, a później Dzień Matek dla Pokoju, a od ponad 100 lat obchodzi się Dzień Matki jako święto narodowe.

W Polsce obchodzimy Dzień Matki właśnie dziś – 26 maja. W tym dniu matki są zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami przez własne dzieci, rzadziej inne osoby. Święto to ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie.

My również życzymy naszym Mamom wszystkiego co najpiękniejsze, samych uśmiechów i radości, czasu dla siebie i wiele miłości!!!