II Halowa Olimpiada Integracyjno-Sportowa dla Osób Niepełnosprawnych z Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego

II Halowa Olimpiada Integracyjno-Sportowa dla Osób Niepełnosprawnych z Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego

W ubiegły czwartek, 16.09.2021r, zorganizowaliśmy II Halową Olimpiadę Integracyjno – Sportowy dla Osób Niepełnosprawnych z Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego. Było to spotkanie związane z realizacją projektu dofinansowanego przez Powiat Czarnkowsko – Trzcianecki. Projekt ten miał na celu rozwój zainteresowań sportem oraz aktywnym spędzaniem czasu wolnego przez osoby z niepełnosprawnościami, rywalizacji fair play, odwagi w podejmowaniu wyzwań sportowych i nawiązywaniu relacji międzyludzkich. Dzięki nawiązaniu nowych znajomości uczestnicy projektu mieli okazję poszerzyć krąg znajomych mających podobne doświadczenia, a aktywny wypoczynek połączony z zabawą uatrakcyjnił monotonię codziennego życia.

Czas pandemii odcisnął się na zdrowiu fizycznym i psychicznym wszystkich osób, a w szczególności osób z niepełnosprawnościami, którzy ograniczenia te mają zdecydowanie większe niż reszta społeczeństwa. Dlatego też każda forma spotkań integracyjnych jest dla nich ważna. Na zaproszenie odpowiedziały drużyny z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Caritas” z Trzcianki, Zespołu Szkół Specjalnych im. K. Makuszyńskiego z Gębic, Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego „Deo Gratias” w Gębicach, Zespołu Placówek Oświatowych „Nasz Dom” z Gębic. Chcąc dostarczyć uczestnikom spotkania, jak największej przyjemności, zorganizowaliśmy Olimpiadę na wesoło. Były konkurencje, które wymagały trochę sprytu i umiejętności, ale przede wszystkim dobrej zabawy. Sprawdzaliśmy swoje umiejętności w takich dziedzinach jak: Gruszki na wierzbie czy śliwki na sośnie, jabłko na jeżu, marsz ślimaka slalomem, czy też szukanie skarbów, wędrówka słońca, jesień w sadzie. Wszyscy zacięcie rywalizowali bawiąc się przy tym doskonale.

Należy również wspomnieć o gościach, którzy pojawili się na naszym spotkaniu. Byli to: Burmistrz Miasta Czarnkowa – Andrzej Tadla, Wójt Gminy Czarnków – Bolesław Chwarścianek, przedstawiciel Wójta Gminy Lubasz (i tutaj dziękujemy raz jeszcze za niespodziewane prezenty), a także Siostra Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych „Nasz Dom” – Krystiana Kowalska oraz Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych – Alicja Kasperczak.

Po zakończonych konkurencjach i ogłoszeniu wyników, zostały wręczone nagrody dla zaproszonych placówek, które wręczali przedstawiciele lokalnych władz. Po części oficjalnej, odbył się poczęstunek wraz z zabawa integracyjną.

Miło było spotkać się w tak zacnym gronie, dlatego tez bardzo cieszymy się z imprezy i spotkania, tak wielu pozytywnych osób. Liczymy na to, że spotkamy się znów na kolejnej edycji II Halowej Olimpiady Integracyjno – Sportowej dla Osób Niepełnosprawnych z Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego.