IV Olimpiada Sportowo – Integracyjna dla Osób Niepełnosprawnych z Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego

IV Olimpiada dla Osób Niepełnosprawnych z Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego wpisała się na stałe w nasz kalendarz spotkań. Jest to impreza projektowa współfinansowana ze środków finansowych Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego.
Na zaproszenie stawili się reprezentanci Domów Pomocy Społecznej z Wielenia, Trzcianki i Gębic, Warsztaty Terapii Zajęciowej Trzcianka, Warsztaty Terapii Zajęciowej Wieleń, Zespołu Szkół Specjalnych im. K. Makuszyńskiego z Gębic, Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Gębicach, Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego „Deo Gratias” i Zespołu Placówek Oświatowych „Nasz Dom” w Gębicach.
Wśród zaproszonych gości byli również Wice Starosta Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki – Włodzimierz Ignasiński, Dyrektor PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – Anna Skupień, Wójt Gmina Czarnków – Bolesław Chwarścianek, Wójt Gmina Lubasz – Marcin FIloda, Wójt Gminy Połajewo – Stanisław Pochyluk, Dyrektor Pcpr Trzcianka – Lidia Grabarz, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy – Krystyna Wawrzyniak, Siostra Dyrektor Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego „Deo Gratias” i Naszdom Gębice Zespół Placówek Oświatowych NASZ DOM w Gębicach – Krystiana Kowalska, Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Czarnkowie – Monika Piotrowska, Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. K. Makuszyńskiego w Gębicach – Alicja Kasperczak, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Trzciance – Piotr Starosta, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Gębicach – Katarzyna Jankowska, Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – Aldona Skibińska, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaszu – Wioletta Surma, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Połajewie – Aneta Wicher, Prezes Stowarzyszenia Rodziców i Dzieci Niepełnosprawnych z Połajewa – Teresa Plesiak, Sołtys wsi Gębice – Janusz Wielgosz.
Po przywitaniu wszystkich gości, odbył się krótki występ mieszkańców Domu Pomocy Społecznej z Gębic, którzy zaśpiewali i zagrali nam kilka przebojów muzyki polskiej. Następnie drużyny zostały zaproszone do wzięcia udziału w ciekawych konkurencjach. Tematyką spotkania była Polska i reszta świata, więc uczestnicy mieli za zadanie zbudowanie piramidy w Gębicach (czasem wychodziła wieża), rozwiązywali krzyżówkę o caluteńkim świecie, doskonale sprawdzili się w quizach o Polsce, Europie i świecie, wędrowali palcem po mapie i układanie puzzle, zgadywali zagadki, sprawdzili swoją znajomość flag, a także spakowali się na wakacje i wyznaczyli sobie miejsce, gdzie te wakacje spędzą. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i rywalizowali ze sobą, a uśmiechy gościły na twarzach wszystkich gości. Na koniec nie zabrakło pyszności na stole i wspaniałych upominków. Jeszcze raz wszystkim dziękujemy i widzimy się najpóźniej znów za rok!!!